• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Радіація і шкода для здоров'я людини

Захист від хімічної атаки: як приготувати розчин і де ховатися

Інструкція : що робити в разі загрози високої радіації

Радіація і шкода для здоров'я людини

Як безпечно харчуватися та пити воду?

— Вживайте воду лише з перевірених джерел. Допоки рятувальники чи влада не повідомляють про безпеку водопровідної води, доти лише вода в пляшках залишатиметься не забрудненою. Упаковка захищає рідину всередині від радіоактивних речовин.
— Кип’ятіння водопровідної води не позбавляє від радіоактивних речовин. Тож майте запас води у пляшках чи інших герметичних контейнерах. Напої у холодильнику теж безпечні для вживання.
— Вода в інших ємностях у вашому домі, таких як унітаз або водонагрівач, не буде містити радіоактивних речовин. Водопровідну або колодязну воду для можна використовувати для миття себе та упаковок їжі і води.
— Навіть якщо водопровідна вода забруднена, ви все одно можете використовувати її для знезараження. Будь-який радіоактивний матеріал, який потрапляє в поверхневі або підземні води, буде розбавлятися водою до дуже низького рівня і буде безпечним для миття шкіри, волосся та одягу.
— Безпечною є їжа з герметичних контейнерів (консерви, банки, пляшки, коробки тощо). Також безпечною є їжа, яка зберігалася у холодильнику або морозильній камері.
— Перед відкриттям протріть харчові контейнери вологою тканиною або чистим рушником. Перед використанням протріть кухонне приладдя вологою тканиною або чистим рушником. Використану тканину чи рушник покладіть у поліетиленовий пакет або герметичний контейнер і залиште у недоступному місці, подалі від людей і тварин.

Йодопрофілактика

При отриманні вказівок проведіть йодну профілактику, приймаючи протягом 7 днів по одній таблетці (0,125 г) йодистого калію, а для дітей віком до 2-х років — частина таблетки (0,04 г). За відсутності йодистого калію використовуйте йодистий розчин: три-п'ять крапель 5% розчину йоду на склянку води, дітям до 2-х років — 1-2 краплі.

/Files/images/images.pngЩо таке радіація і радіоактивність?


Щоб зрозуміти, що таке радіація і радіоактивність, спочатку необхідно пояснити, що таке радіонукліди. Радіонуклід (також відомий як радіоактивний ізотоп, радіоізотоп або радіоактивний нуклід) – це хімічний елемент з нестабільним ядром. Коли це ядро розпадається на більш стабільні утворення, воно вивільнює енергію у формі радіації. Весь процес називається радіоактивність. Це спонтанний природний процес, в рамках якого можуть мати місце гаммавипромінювання, рентгенівське випромінювання, викиди альфа-часток, бетачасток і нейтронів. Цей процес також називається радіоактивний розпад. Під час цих розпадів радіонукліди змінюються з одних хімічних елементів на інші до тих пір, поки їхнє ядро не стане стабільним – процес, який може тривати від однієї секунди або менше, до – у деяких випадках – мільйонів років. Радіація і шкода для здоров'я людини 5 Що таке радіоактивне опромінення?

Зовнішнє радіоактивне опромінення Радіація яка діє на організм ззовні може бути шкідливою, оскільки вона проходить через наші ДНК, клітини, тканини і органи. Вона розриває молекули, відриває електрони від атомів всередині клітин організму і руйнує їхню структуру у спосіб, який робить складним її належне відновлення. Неправильне відновлення клітин приводить до захворювань. Проте, якщо ви захистите себе від зовнішньої радіації або уникнете її впливу, ви зупините опромінення.

Внутрішнє радіоактивне опромінення Якщо людина споживає радіоактивно забруднену їжу або вдихає радіоактивне повітря, радіонукліди можуть проникати у її організм. Це – серйозна проблема, оскільки організм людини помилково сприймає ці радіонукліди за природні елементи. Наприклад, радіоактивний стронцій-90 і цезій-137, викиди яких відбуваються в результаті аварій на атомних електростанціях, таких як аварії на Фукусімській або Чорнобильській АЕС, можуть проникати в організм людини. У такому випадку стронцій-90 замінює стабільний кальцій в організмі, а цезій137 – стабільний калій. Таким чином, радіонукліди відкладаються у кістках і м’язах відповідно і опромінюють людину зсередини впродовж тривалого часу. Цей процес називається внутрішнім опроміненням. Він є більш небезпечним, ніж зовнішнє опромінення, через тривалий період впливу. Крім того, ніщо не може зупинити згубну енергію деяких радіонуклідів, у разі їх потрапляння до організму людини, в той час як ззовні вони завдають значно меншої шкоди. Наскільки швидко організм людини поглинає радіонукліди і скільки необхідно часу для виведення їх з нього – залежить від фізичних і хімічних властивостей відповідного радіонукліда. Наприклад, яку форму має радіонуклід – газоподібну, рідку або тверду? Якщо тверду, то чи є він розчинним або ні? Якщо він міститься у повітрі – чи є він летким або ні? Як тільки радіонуклід проникає в організм, місце його осідання вказує на органи, які опиняються під загрозою. Наприклад, радіоактивний йод переважно концентрується у щитовидній залозі або лімфатичній системі. Якщо людина продовжує дихати зараженим повітрям та/або вживати заражену їжу, концентрації радіонуклідів зростають до певного рівня, за якого досягається своєрідний баланс між дозою отриманого радіонукліду та обсягами виведення його з організму. Концентрації радіонуклідів, як правило, є тим більшими, чим вищою є відповідна ланка харчового ланцюга. Наприклад, у водному середовищі концентрації зростають у такий спосіб: мікроб - водорості/планктон - мальки - доросла риба - хижий вид риби, що перебуває на вершині харчового ланцюга. Цей процес називається "біоакумуляція". Це пов'язано з тим, що деякі радіонукліди, такі як радон-222 і калій-40, що природно існують в навколишньому середовищі, можуть бути присутні у нашому організмі переважно у дуже низьких концентраціях. Радіація, яку вони утворюють, становить основну частину фонової радіації. Як результат, радіація є в будь-якому місці на планеті. Ми не можемо уникнути впливу певного обсягу

Кiлькiсть переглядiв: 56

Коментарi