Загальні правила поведінки здобувачів освіти

1. Дисципліна і порядок у закладі освіти підтримуються на основі поваги людської гідності учнів, педагогів та інших працівників школи.
2. Застосування методів психологічного й фізичного насильства по відношенню до оточуючих не допускається.
3. Права й обов’язки учнів школи визначаються Статутом навчального закладу, іншими передбаченими Статутом локальними актами.
4. Здобувачі освіти повинні виконувати Статут закладу освіти, сумлінно вчитися, дбайливо ставитися до майна, поважати честь і гідність інших учнів та працівників школи й дотримуватись внутрішнього розпорядку:
- дотримуватися розкладу занять (уроків, факультативів), не запізнюватися й не пропускати заняття без поважних причин;
- дотримуватись чистоти в школі й шкільному дворі;
- берегти шкільну будівлю, обладнання, майно;
- дбайливо ставитися до результатів праці інших людей і надавати посильну допомогу в прибиранні шкільних приміщень під час чергування по школі;
- підтримувати порядок і чистоту в приміщеннях школи: їдальнях, роздягальнях, туалеті та ін..;
- приділяти належну увагу своєму здоров’ю й здоров’ю оточуючих;
- брати участь у колективних творчих заходах класу й школи;
- приходити до закладу совіти завчасно до початку занять, чистими й охайними, знімати в гардеробі верхній одяг, займати своє робоче місце й готувати всі необхідні навчальні приналежності до уроку за розкладом.
5. Не дозволяється приносити на територію школи з будь-якою метою й використовувати в будь-який спосіб зброю, вибухові, вогненебезпечні речовини, алкогольні напої, інші одурманюючі засоби й отрути.
6. Не можна без дозволу педагогів або медичної сестри залишати територію школи в урочний час.
7. Вийти зі школи можна, лише пред’явивши записку від учителя чи медичного працівника черговому.
8. У разі пропуску занять до трьох днів учень повинен пред’явити класному керівнику довідку або записку від батьків ( осіб, які їх замінюють) про причини відсутності на заняттях. У разі пропуску занять більше трьох днів учень зобов’язаний надати довідку з медичної установи.
9. Учень школи повинен проявляти повагу до старших, піклуватися про молодших. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші – молодшим, хлопчики – дівчаткам.
10. Поза школою учні поводяться скрізь і всюди так, щоб не осоромити свою честь і гідність.
11. Здобувачі освіти бережуть майно, акуратно ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти й порядку на території школи. У разі заподіяння здобувачем освіти умисного пошкодження майна школи його батьки ( особи, які їх замінюють) відшкодовують нанесену шкоду.
12. Учням у всіх випадках слід з повагою ставитись до чужої власності. Книги, одяг та інші особисті речі, що знаходяться на території школи, належать їх власникам.
13. Учням, які знайшли втрачені або забуті ( на їхню думку) речі, пропонується передати знайдене черговому, який у свою чергу розміщує оголошення про загублені речі.
14. До учнів, які привласнили чужі особисті речі, будуть застосовані дисциплінарні стягнення. Фізична конфронтація, залякування й знущання є неприпустимими формами поведінки. Заклад освіти категорично засуджує подібні спроби приниження, підпорядкування або маніпулювання людьми.
15. На уроках не дозволяється жувати жувальну гумку, вживати їжу чи напої, користуватися мобільним телефоном (грати, розмовляти, включати звук дзвінка) та навушниками.
16. Учень зобов’язаний виконувати домашні завдання.
17. На першу вимогу вчителя слід надавати щоденник.
18. Щодня записувати домашнє завдання до щоденника.
19. Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, посібники, інструменти, письмове приладдя.

Поведінка на заняттях.

1. Не спізнюватися на урок. Коли вчитель входить до класу, учні підводяться, вітаючи вчителя.
2. Кожен учитель визначає правила поведінки учнів на своїх заняттях; ці правила не повинні принижувати гідність учня й суперечити Статуту школи.
3. Під час уроку не можна гомоніти, відволікатися самому й відволікати однокласників від занять сторонніми розмовами, іграми та іншими діями, що не стосуються уроку.
4. Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен спитати дозволу педагога.
5. Якщо учень хоче поставити питання вчителю або відповісти на його запитання, він підносить руку.
6. Під час уроку учень має право ставити питання вчителеві, якщо не зрозумів матеріал під час пояснення.
7. Учень має право відстоювати свій погляд і свої переконання під час обговорення різних спірних і неоднозначних питань, дотримуючись коректної форми.
8. На уроках учні мають право користуватися шкільним інвентарем, ставитися до нього дбайливо й акуратно. Після заняття повертати його вчителеві.
9. Учні не повинні розмовляти на сторонні теми на уроках, бо вони цим порушують права інших на отримання необхідних знань.

Поведінка здобувачів освіти до початку, на перервах і після закінчення занять.

1. Під час перерви учень зобов’язаний:

- навести чистоту й порядок на своєму робочому місці;
- на прохання вчителя вийти з класу;
- виконувати вимоги чергового вчителя.
2. Час перерви – особистий час кожного учня. Він може його проводити на свій розсуд, проте не заважати іншим.
3. Під час перерви учні можуть вільно пересуватися школою, окрім тих місць, де їм заборонено знаходитися з метою безпеки ( горище, підвал, кухня, фізична і хімічна лабораторія).
4. Черговий клас допомагає вчителям, які чергують стежити за дотриманням дисципліни під час перерви.
5. На перервах школярі можуть звернутися до свого класного керівника, чергового вчителя чи адміністратора за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії.

Учням забороняється:

1. Під час перерв бігати сходами, поблизу віконних отворів і в інших місцях, не пристосованих для ігор.
2. Штовхати одне одного, кидатися предметами й застосовувати фізичну силу.
3. Вживати непристойні вирази й жести, галасувати, заважати відпочивати іншим.
4. Виходити зі школи без дозволу класного керівника або чергового адміністратора.
5. Курити.
6. Самовільно розкривати вікна, сидіти на підвіконні.
7. Приносити зброю ( у т.ч. ножі), вибухові, вогненебезпечні речовини, алкогольні напої, цигарки, наркотики та інші одурманюючі засоби.
8. Запізнюватись на заняття.
9.Вчиняти залякування, знущання, приниження особистості, дискримінацію за національною або расовою ознакою на адресу всіх учасників освітнього процесу.

Обов’язки чергового класу

1. Чергування по школі здійснюється за допомогою учнів 8-11(12) класів.
2. Черговий носить бедж.
3. Графік чергування по школі встановлюється заступником директора з виховної роботи спільно з класними керівниками 8-11(12) класів.
4.Учні чергового класу разом з класним керівником приходять до школи о 7 годині 30 хвилин і йдуть додому після останнього уроку по закладу освіти.
5. Чергові в їдальні чергують до 15.00.
6. Чергові учні допомагають молодшим школярам переодягатися, на своїх постах стежать за дотриманням дисципліни й порядку під час перерв, зауваження порушникам робляться в тактовній формі ( у разі непорозуміння звертаються до чергового вчителя, класного керівника по допомогу).
7. Надають необхідну допомогу в організації навчально-виховного процесу вчителям і адміністрації школи.
8. Протягом усього чергування класу ведеться «Журнал чергування», до якого записуються зауваження, побажання та ін.. (прізвища тих, хто запізнився, відсутній чи порушує дисципліну тощо).
Кiлькiсть переглядiв: 134

Коментарi