• 2014 рік в Україні за Указом Президента проголошено Роком Тараса Шевченка

Т.Г.Шевченко Спеціалізована школа №265 м.Київ

Глава держави оголосив 2014 рік Роком Тараса Шевченка в Україні

Президент України Віктор Янукович оголосив 2014 рік в Україні Роком Тараса Шевченка.

Відповідний Указ Глава держави підписав з метою гідного відзначення 200-річного ювілею Кобзаря, підтримки заходів із вивчення і популяризації його спадщини в Україні та за її межами. Президент, зокрема, доручив Кабінету Міністрів забезпечити здійснення заходів щодо широкого відзначення 200-річчя Тараса Шевченка в Україні та за кордоном - у Російській Федерації, Казахстані, Литві, Польщі тощо. Йдеться також про організацію та проведення у 2014 році Шевченківських всеукраїнського форуму «Свою Україну любіть!» і міжнародного літературного конгресу.

Уряду також доручено розробити та затвердити державну цільову програму «Шевченківський дім», започаткувати проект «Шевченківські читання», завершити видання 12-томного зібрання творів Тараса Шевченка та 6-томної «Шевченківської енциклопедії». Крім того, Кабмін має забезпечити: видання «Кобзаря» іноземними мовами, альбому репродукцій художніх творів Тараса Шевченка, каталогу повернутих в Україну документів і матеріалів, пов'язаних із життям і творчістю митця. Указом також передбачається проведення ремонтно-реставраційних робіт у Національному музеї Тараса Шевченка та його київських філіях - Літературно-меморіальному будинку-музеї Т.Г.Шевченка та Меморіальному будинку-музеї Т.Г.Шевченка - обладнання їх приміщень сучасними охоронними засобами та музейним устаткуванням, створення інтерактивних музейних експозицій.Т.Г.Шевченко Спеціалізована школа №265 м.Київ

Окрему увагу Указ звертає на необхідність вивчення в Україні та за кордоном стану об'єктів, пов'язаних з ім'ям Тараса Шевченка, та вжиття заходів щодо їх збереження. Також Оргкомітет з відзначення 200-річного ювілею Кобзаря має опрацювати питання проведення урочистостей на рівні ООН. Йдеться зокрема про проведення міжнародної тематичної конференції та включення до Календаря пам'ятних дат ЮНЕСКО на 2014 рік ювілею Тараса Шевченка. Держкомтелерадіо у свою чергу має забезпечити широке висвітлення заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Літературний конкурс читців поезії Т.Г.Шевченка Спеціалізована школа №265 м.Київ

25 лютого 2014 року у спеціалізовані школі І-ІІІ ступенів № 265 м. Києва з поглибленим вивченням предметів художньо-естетичного циклу відбувся літературний конкурс читців творів Т.Шевченка серед учнів 1-4 класів «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».